Jak Ty pięknie piszesz

Jak Ty pięknie piszesz

Tydzień temu polecałem dwa artykuły dotyczące udziału polskiej kadry w mundialu. Tym razem zachęcam do zapoznania się z tekstami, które odnoszą się do gry innych drużyn lub ogólnie do całych mistrzostw.

Dwa teksty zaskoczyły mnie niezwykle literackim ujęciem tematu, nawiązującym niemal do symboliki starożytnych eposów. Artykuł „Urugwaju, jak ty pięknie bronisz! Urugwaju, jak ty pięknie strzelasz!” (http://weszlo.com, 30.06.2018) link: http://weszlo.com/2018/06/30/urugwaju-pieknie-bronisz-urugwaju-pieknie-strzelasz/ zachwyca plastycznym oddaniem atmosfery meczu i waleczności zawodników. Z kolei Jacek Stańczyk w felietonie „Zmierzch bogów” (https://sportowefakty.wp.pl, 02.07.2018), link: https://sportowefakty.wp.pl/ms-2018/763931/mundial-2018-jacek-stanczyk-zmierzch-bogow-felieton dokonał bardzo barwnego podsumowania mundialu, nie naciągając przy tym faktów.

Na koniec chciałbym zwrócić uwagę na jeszcze jeden tekst, który został opublikowany w dniu rozpoczęcia mundialu, czyli 14 czerwca. Aneta Liberacka w artykule „Bóg I Mundial” ( https://stacja7.pl, 14.06.2018) link: https://stacja7.pl/mundial/bog-i-mundial/ odniosła się do kwestii wiary i modlitwy w kontekście mundialu. Czy wierni modląc się mogą mieć wpływ na wynik meczu swojej drużyny. Odpowiedź w artykule. Ponadto w serwisie stacja7.pl wiele innych ciekawych artykułów na temat mundialu.